نتایج بدون آزمون کاردانی نظام جدید اعلام شد/ پذیرش بیش از ۷ هزار نفر

زرین آمیزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی پذیرش در رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی دوره کاردانی نظام جدید سال ۱۳۹۹ اعلام شد.

زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی بهمن ماه سال ۱۳۹۹ اعلام شد و در این دوره ۷ هزار و ۶۲۴ نفر پذیرفته شدند.

به گفته‌ی این مقام مسئول، همه متقاضیانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی این مرحله اعلام شده لازم است برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام و مدارک مورد نیاز (مطابق مدارک اعلام شده در اطلاعیه ۱۶ مهر ۹۹) در سایت سازمان سنجش، برای انجام مراحل ثبت نام از روز یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹ به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: همه پذیرفته‌شدگان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ دارای اصل و یا گواهی دوره دوم متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های تحصیلی شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و یا دیپلم فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نظام ترمی واحدی و یا سالی واحدی و یا دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید (نظام ۳-۳-۶) و یا نظام ترمی واحدی و یا سالی واحدی بوده و یا دوره مربوط را حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۹ با موفقیت به پایان رسانده باشند و یا دارای دیپلم نظام قدیم (دوره چهارساله) بوده باشند.

زرین آمیزی توضیح داد: پذیرفته‌شدگان دارای دیپلم شاخه نظری نظام ترمی واحدی و یا سالی واحدی در زمان ثبت‌نام علاوه بر مدرک دیپلم، باید گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی با تاریخ فارغ‌التحصیلی حداکثر تا ۳۱ شهریور ۹۹ را نیز ارائه کنند و در غیر این صورت مجاز به ثبت‌نام نخواهند بود.

او افزود: پذیرفته‌شدگان این دوره که قبلاً در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته‌اند مطابق ضوابط، قبولی قبلی آنان لغو می‌شود و باید منحصراً در رشته قبولی جدید به تحصیل بپردازند.

زرین آمیزی توضیح داد: این دسته از متقاضیان لازم نیست از محل قبولی قبلی خود انصراف دهند، بلکه با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و توسط موسسه محل قبولی مندرج در این اطلاعیه، مدارک ثبت‌نامی افراد از محل قبولی قبلی آنان درخواست می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش توضیح داد: پذیرفته‌شدگان مرد لازم است با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی بهمن ماه سال ۱۳۹۹ واجد شرایط لازم بوده و گواهی مربوط به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.

او افزود: از پذیرفته‌شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضیان به این سازمان باشد) صرفاً ثبت‌نام موقت و مشروط به عمل خواهد آمد. ضرورت دارد این دسته از پذیرفته‌شدگان مدارک لازم را به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند تا بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد.

سخنگوی سازمان سنجش توضیح داد: متقاضیان دارای مغایرت معدل باید وضعیت نهایی خود را تا پایان بهمن ماه از دانشگاه محل قبولی پیگیری کرده و از مراجعه به سازمان سنجش جداً خودداری کنند.

زرین آمیزی ادامه داد: کد رایانه‌ای و رشته تحصیلی دارندگان دیپلم متوسطه نظام‌جدید، شاخه نظری نظام آموزشی جدید (نظام ۳-۳-۶)، نظام سالی واحدی، ترم واحدی، نظام قدیم آموزش متوسطه باید با عنوان رشته تحصیلی قبولی اعلام شده مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت قبولی آنان لغو می‌شود.

به گفته‌ی این مقام مسئول، پذیرفته شدگان دارای دیپلم شاخه نظری منحصراً مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش افزود: پذیرفته‌شدگان دوره روزانه این مرحله خواه در رشته قبولی ثبت‌نام کنند و یا نکنند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به منظور انتخاب رشته‌های دوره روزانه نخواهند بود.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: همه پذیرفته‌شدگان باید در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند و عدم ثبت‌نام در زمان مقرر به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

زرین آمیزی ادامه داد: در هر مرحله از پذیرش (ثبت‌نام، پذیرش و یا هنگام تحصیل)، چنانچه مشخص گردد که متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات نادرست ارائه داده و واجد شرایط نیست، قبولی وی لغو و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *